Svjež zrak za svakoga
Svaka kupaonica je drugačija – ali problemi su isti. Kupaonica može neugodno mirisati, i to ne samo nakon korištenja toaleta. Previše vlage, neispravan sustav ventilacije ili začepljen odvod također mogu uzrokovati smrad u kupaonici. Različite metode pomažu vratiti svježi zrak u kupaonicu, ovisno o konkretnom problemu. Sljedeći trikovi i kućni pripravci među najučinkovitijima su.
Kako osigurati svjež zrak u kupaonici?
1. savjet: kućni pripravci pomažu
Jednostavni pripravci mogu biti korisni za privremeno prikrivanje neugodnih mirisa nakon što ste bili na zahodu. Zapaljene šibice, primjerice, prigušuju smrad zahvaljujući sumporu koji sadrže. Najrašireniji trikovi su mirisni sprejevi, mirisni štapići i ulja. Kaže se da otvorena zdjela vode s octom ili limunom i svježe mljevena zrna kave imaju uklanjajući učinak na mirise. Isto vrijedi i za malu posudu sa soli. Ovaj kućni pripravak može neutralizirati mirise zbog svog učinka vezanja vlage.
2. savjet: Korištenje novih dostignuća
Ako želite planirati unaprijed i trajno iskorijeniti neugodne mirise u kupaonici nakon korištenja WC školjke, najbolje je odlučiti se za inovativne i učinkovite varijante kao što je jedinica za uklanjanje neugodnih mirisa iz WC školjke. Ovo može izvući mirise brzo nakon što ste koristili WC školjku i blizu mjesta njihova nastanka, prije nego što se prošire prostorijom. Princip je sličan funkciji nape u kuhinji. Saznajte više o jedinici za odzračivanje mirisa integriranoj u vodokotlić, DuoFresh modulu.
3. savjet: Svakodnevno sušenje
Ako se u prostoriji dulje vrijeme nakuplja vlaga i toplina, kupaonica može neugodno mirisati unatoč ventilaciji. To čak može dovesti do stvaranja plijesni. Najbolja ideja je da postane rutina sušenje vlažnih područja kao što su slavine i fuge između pločica krpom nakon svakog tuširanja ili kupanja. Ručnici u kupaonici također mogu s vremenom postati vlažni i stoga ih treba redovito mijenjati i prati.
4. savjet: naravno, Provjetravanje!
Provjetravanje prostora pokazalo se kao brz i učinkovit način izmjene vlažnog zraka svježim. Ako redovito provjetravate kupaonicu, spriječit ćete stvaranje plijesni. Iz ekoloških razloga tijekom zimskih mjeseci prozor ne smijete ostavljati satima otvoren jer ćete inače nepotrebno trošiti energiju za grijanje. Provjetravanje je posebno učinkovito kada otvoreni prozori stvaraju propuh. Da biste to učinili, najbolje je otvoriti kupaonski prozor i vrata, kao i prozor u drugoj prostoriji kako bi vlaga brzo izašla. Ako nemate prozor u kupaonici, uključite ventilacijsku jedinicu na neko vrijeme. Također možete otvoriti vrata kupaonice i prozor u sobi nasuprot. Kako bi se osiguralo da vlažan zrak napušta prostor i ne nakuplja se u drugim prostorijama, vrata drugih prostorija trebaju ostati zatvorena.
5. savjet: zamijenite ventilacijski filtar
Poznato je da u kupaonicama bez prozora standardno ugrađena ventilacijska jedinica pomaže u uklanjanju neugodnih mirisa. Učinak jedinice određuje hoće li i koliko brzo zrak u kupaonici ponovno biti svjež. Međutim, ako je ventilacija zastarjela ili pokvarena, također može aktivno uzrokovati neugodne mirise u zraku. U kupaonici možete osjetiti neugodne mirise ako je filtar začepljen ili je ventilacija neispravna. Umjesto dovoda svježeg zraka, neispravna jedinica dovodi neugodan zrak natrag u kupaonicu. Bez obzira na situaciju: čišćenje, održavanje i eventualno novi proizvod svakako su vrijedni vašeg truda.
6. savjet: očistite odvod
Neugodni mirisi zapravo mogu dolaziti odozdola: na primjer ako je odvod začepljen. Odčepljivač odvoda je koristan za otpuštanje ostataka naizmjeničnim stvaranjem pozitivnog i negativnog tlaka.